VIDEO | Rapid - FCSB 2-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Petrila înscrie cu un şut perfect plasat VIDEO | Rapid - FCSB 2-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Petrila înscrie cu un şut perfect plasat
Englezii au dat verdictul după un nou meci integralist pentru Drăguşin: ”Este primul jucător din acest an care a avut inteligenţa necesară să facă asta!”. Ce notă a primit românul

VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră
VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final
Dumitru Dragomir ştie ce transfer trebuie să facă Becali la FCSB. Surpriză mare: ”Piticul ăsta e cel mai bun!”

VIDEO | Emoţie la cote înalte pe Anfield! Jurgen Klopp, ultima reprezentaţie la Liverpool VIDEO | Emoţie la cote înalte pe Anfield! Jurgen Klopp, ultima reprezentaţie la Liverpool

”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 23 apr 2024

Dinamo a fost învinsă în prelungiri, 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii.

Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 - autogol) şi Mailat (90+1).

Marcatorul golului victoriei, Sebastian Mailat a declarat la flash-interviuri că a crezut până în ultimul moment că formaţia moldavă poate obţine o victorie crucială în bătălia pentru salvarea de la retrogradare.

”S-a simţit acest lucru. Nu e niciun secret. Ştiu cât de mult muncesc şi cât de mult îmi doresc să salvez echipa de la retrogradare. E multă muncă şi dăruire.

Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut. Sunt şi fan Real Madrid, deci nu renunţ. Este foarte greu. Urmează greul pentru că stăm la mâna noastră. Vom merge la Petrolul şi vom da tot ce avem”,