Francesco Bagnaia a câştigat Marele Premiu al Italiei Francesco Bagnaia a câştigat Marele Premiu al Italiei
CE de Canotaj pentru juniori: Sportivii români au obţinut şapte medalii de aur
Vânzarea la licitaţie a Balonului de Aur al lui Diego Maradona a fost amânată
Simone Tempestini, victorie şi în Raliul Maramureşului
OFICIAL | Mihai Butean a semnat şi va evolua în Europa League! "Clubul nostru îl urmărea de multă vreme" OFICIAL | Mihai Butean a semnat şi va evolua în Europa League! "Clubul nostru îl urmărea de multă vreme"
NEWS ALERT | România rămâne fără selecţioner după EURO?! ”Sunt pe deplin pregătit pentru acest tip de provocare” NEWS ALERT | România rămâne fără selecţioner după EURO?! ”Sunt pe deplin pregătit pentru acest tip de provocare”

FOTE, gimnastică: Alexia Vânoagă, medalie de argint la bârnă

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 29 iul 2023

Gimnasta Alexia Vânoagă a câştigat medalia de argint la bârnă, în competiţia de gimnastică de la FOTE Maribor 2023.

Românca a obţinut un punctaj de 12.866 (D-4.6).

Vicecampioana mondială de junioare a fost întrecută cu o diferenţă infima, 0.067 puncte de Helen Kevric (Germania).

Bronzul i-a revenit sportivei germane Marlene Gotthardt (12.733).

Miruna Botez a fost a 6-a, cu 12.633.

În finala masculină la sărituri, Iustin Radu Mihai s-a clasat pe locul 5 cu 13.633.

Alexia Vânoagă concurează la Maribor şi în finala de la sol.