Deces al unui baschetbalist după ce s-a prăbuşit pe teren la un meci din Jersey Deces al unui baschetbalist după ce s-a prăbuşit pe teren la un meci din Jersey
”Despre proces nu ştiu ce să vă zic”. Miodrag Belodedici a dezvăluit cine e pentru el adevărata Steaua ”Despre proces nu ştiu ce să vă zic”. Miodrag Belodedici a dezvăluit cine e pentru el adevărata Steaua
Dorinel Munteanu, reacţie sinceră după ce Oţelul a pierdut şi cu ”U” Cluj: ”Nu ştiu dacă unii mă consideră nebun!”

VIDEO | Udinese - Empoli 1-1. Trupa lui Răzvan Marin e egalată în minutul 90+14 şi e pe loc retrogradabil VIDEO | Udinese - Empoli 1-1. Trupa lui Răzvan Marin e egalată în minutul 90+14 şi e pe loc retrogradabil
Totul a fost stabilit! Primul fotbalist care pleacă de la FCSB. Jucătorul semnează cu o rivală din Superligă. MM Stoica, emoţionat: ”El e de toate. Nacho n-a jucat niciodată atacant lateral!”

Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga

VIDEO | CSM Oradea câştigă clar decisivul cu CSO Voluntari şi merge în finala Ligii Naţionale de Baschet

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 7 mai 2024

CSM Oradea a învins marţi, pe teren propriu, formaţia CSO Voluntari, scor 93-66 (50-26), în cea de-a cincea partidă, decisivă, din semifinalele Ligii Naţionale.

• CSM Oradea va disputa finala sezonului cu campioana UBT Cluj.

CSM Oradea a adunat 3-2 la general, după ce în primele dispute a înregistrat rezultatele: 79-73, 96-76, 78-96 şi 77-87.

În finala Ligii Naţionale, CSM Oradea se va duela, din nou, cu campioana U Banca Tansilvania Cluj, care a dispus anterior de FC Argeş Piteşti cu 3-0 la general (91-71, 101-74, 88-72).

CSM Oradea va juca a şaptea finală din istoria sa, având trei titluri în palmares (2016, 2018, 2019). La rândul său, U BT Cluj va evolua în a noua finală, având patru titluri în palmares (2017, 2021, 2022, 2023). Baschetul clujean, prin CS Universitatea Cluj, mai are la activ şapte finale şi trei titluri, obţinute în 1992, 1993 şi 1996, iar un alt titlu este din 2011, când echipa se numea U Mobitelco.

Finala Ligii Naţionale se va juca în sistemul ”cel mai bun din şapte meciuri”. Învinsele din semifinale, CSO Voluntari şi FC Argeş Piteşti, vor juca pentru medalia de bronz a sezonului.