Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani
Ovidiu Popescu, ca şi semnat de formaţia importantă din Superliga. Se va bate la play-off în sezonul viitor Ovidiu Popescu, ca şi semnat de formaţia importantă din Superliga. Se va bate la play-off în sezonul viitor
Tiberiu Căpuşă a semnat cu FC Hermannstadt Tiberiu Căpuşă a semnat cu FC Hermannstadt
VIDEO | Jucătorii echipei Corvinul au dus Cupa României la Castelul Corvinilor. Sute de oameni i-au sărbătorit pe străzile Hunedoarei VIDEO | Jucătorii echipei Corvinul au dus Cupa României la Castelul Corvinilor. Sute de oameni i-au sărbătorit pe străzile Hunedoarei
VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele probabile! VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele probabile!
VIDEO | Tyson Fury lasă să înţeleagă că arbitrii i-au dat victoria lui Usyk din cauza războiului din Ucraina VIDEO | Tyson Fury lasă să înţeleagă că arbitrii i-au dat victoria lui Usyk din cauza războiului din Ucraina

VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi 0-1. Gură imensă de oxigen pentru moldoveni, care ies de pe locurile de retrogradare directă

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 6 mai 2024

Poli Iaşi a învins în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Hermannstadt, în etapa a opta din play-out-ul Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Bettaleb, în minutul 74.

Hermannstadt - Poli Iaşi 0-1 (Bettaieb 74), în direct la Prima Sport 1! Echipele de start:

• Hermannstadt: Căbuz - R. Opruţ, Ionuţ Stoica, V. Găman, M. Butean - Ianis Stoica, Mino Sota, A. Murgia, S. Balaure - C. Neguţ, G. Iancu
  • Poli Iaşi: S. Lung - T. Todoroski, F. Ilie, N. Samayoa, R. Ispas - A. Roman, J. Marchioni, C. Itu, S. Stefanovici - S. Harrison, A. Bettaieb

Minutul 90+6: Final de meci! Poli Iaşi se impune cu 1-0.

Minutul 74: GOL Poli Iaşi! Bettaieb prinde un şut în forţă de la 22 de metri. Căbuz nu era bine plasat în poartă şi nu a mai putut interveni.

Minutul 67: Itu trimite peste poartă o minge venită pe bara a doua din corner.

Minutul 45+5: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 41: Roman marchează cu un şut năpraznic din careu. Golul este anulat pentru un offside anterior.

Minutul 37: Itu reia din foarfecă peste poartă.

Minutul 35: Stoica reia cu capul din 4 metri peste poartă. Mingea a venit din corner.

Minutul 1: A început partida!

Înaintea acestui duel, FC Hermannstadt se află pe locul 3 în play-out, cu 31 de puncte. Sibienii au pierdut în utlima etapă la Galaţi, cu Oţelul, iar în cazul unei victorii în partida de astăzi, pot urca pe primul loc.

De cealaltă parte, Poli Iaşi este ultima în clasament, cu 21 de puncte. Moldovenii pot profita de remiza obţinută de Dinamo pe terenul celor de la ”U” Cluj şi urca pe loc de baraj.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.