Mamadou Thiam, aproape de revenirea în Superliga. E dorit de un club cu pretenţii Mamadou Thiam, aproape de revenirea în Superliga. E dorit de un club cu pretenţii
Tenismenul Ilie Năstase o susţine pe Gabriela Firea în competiţia pentru Primăria Capitalei Tenismenul Ilie Năstase o susţine pe Gabriela Firea în competiţia pentru Primăria Capitalei
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 0-2. „Şepcile Roşii” au trecut de trupa lui Dorinel Munteanu şi îşi vor juca şansa cu Universitatea Craiova VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 0-2. „Şepcile Roşii” au trecut de trupa lui Dorinel Munteanu şi îşi vor juca şansa cu Universitatea Craiova
E gata! Alex Chipciu a anunţat ce îi rezervă viitorul! "Trebuie ceva nou pentru mine" E gata! Alex Chipciu a anunţat ce îi rezervă viitorul! "Trebuie ceva nou pentru mine"
Echipa de tradiţie anunţă că se află în discuţii avansate cu Jose Mourinho Echipa de tradiţie anunţă că se află în discuţii avansate cu Jose Mourinho
Paolo Montero va fi antrenor interimar la Juventus Paolo Montero va fi antrenor interimar la Juventus

VIDEO | PSG – Olympique Lyon 4-1. Parizienii sunt aproape din nou campioni

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 22 apr 2024

PSG a dispus duminică seara, pe teren propriu, scor 4-1, de gruparea Olympique Lyon, în etapa a 30-a din Ligue 1.

Luis Enrique a început meciul cu Lyon fără Mbappe şi Dembele, iar în minutul 3 gazdele au şi deschis scorul, după autogolul lui Matic. După numai trei minute Beraldo a majorat avantajul gazdelor la două goluri. Parizienii au făcut 3-0 în minutul 33, prin Goncalo Ramos, iar un minut mai târziu Barcola a trimis în bară. În plină dominare a gazdelor, Ernest Nuamah a redus din diferenţă cu un gol înscris în minutul 37. Numai că Goncalo Ramos a reuşit dubla şi a marcat în minutul 42, stabilind scorul pauzei, 4-1 pentru PSG.

Mbappe a rămas pe bancă până la final, parizienii s-au impus cu 4-1 şi au 66 de puncte, fiind lideri în Ligue 1.

Olympique Lyon se află pe 8, cu 41 de puncte.