Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"
Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV
Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”

”Am venit cu gândul de a câştiga”. Florin Pîrvu voia mai mult de la meciul cu Hermannstadt

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 11 feb 2024

Hermannstadt a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii.

În minutul 88, jocul a fost întrerupt pentru scurt timp pentru ca medicii de la stadion să intervină pentru a ajuta un spectator.

Antrenorul celor de la Petrolul, Florin Pîrvu, a declarat că e nemulţumit de rezultat, deoarece obiectivul a fost ca echipa sa să plece cu toate punctele de la Sibiu.

”Am venit cu gândul de a câştiga cele trei puncte. Situaţiile mai mari au fost de partea noastră în prima repriză. Repriza a doua a fost echilibrată, fără mari ocazii. Un 0-0, în care ambele echipe au încercat să joace. Nici cei de la Hermannstadt nu îşi doreau egalul, noi nici atât. E un punct câştigat, trebuie să ne concentrăm la meciul următor.

E clar că ne dorim, nu mai e vorba doar de ofensivă. Am creat ocazii, nu suntem o echipă care să stea doar defensiv. Am reuşit să avem situaţii clare de gol. Nu suntem mulţumiţi, dar e un punct obţinut. Trebuie să legăm cu o victorie”,