Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”

CSM Bucureşti ratează calificarea directă în sferturile Ligii Campionilor

Handbal Publicat pe 18 feb 2024

Campioana CSM Bucureşti a fost învinsă duminică, în deplasare, de formaţia Odense, scor 29-25 (16-11), în ultima etapă din grupa A a Ligii Campionilor. CSM încheie pe locul 4, ratează calificarea directă în sferturi şi va juca optimi de finală, cu Krim Ljubljana.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Aardahl 5 goluri, Housheer 5, pentru Odense, respectiv Neagu 7, Flippes 5, pentru CSM.

În etapa a XIV-a s-au mai jucat partidele dintre SG BBM Bietigheim – Buducnost 34-16 şi Gyor – Brest 32-32, ultima dispută fiind între IK Savehof – DVSC Debrecen.

După 14 etape, Gyor (23 puncte) şi Odense (21) se califică direct în sferturile de finală, iar echipele de pe locurile 3-6, adică Brest, CSM, SG BBM Bietigheim şi DVSC Debrecen vor juca optimi cu formaţiile din grupa B, câştigătoarele urmând să ajungă în sferturi.

Rezultatele CSM Bucureşti în grupa A: 28-24 şi 25-29 cu Odense, 24-26 şi 31-28 cu SG BBM Bietigheim, 23-27 şi 26-24 cu Gyor, 41-26 şi 35-26 cu IK Savehof, 28-30 şi 21-24 cu Brest, 29-24 şi 44-26 cu Buducnost, 29-29 şi 30-23 cu DVSC Debrecen.

În grupa B a competiţiei evoluează şi vicecampioana Rapid Bucureşti.

Deţinătoarea trofeului este Vipers Kristiansand.