Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere

Explicaţia lui Bogdan Racoviţan după înfrângerea usturătoare a României U21 la debutul ”tricolorilor mici”, la CE: ”Am căzut fizic!”

România U21 Publicat pe 22 iun 2023

Bogdan Racoviţan, căpitanul echipei naţionale U21 a României, a recunoscut după meciul cu Spania, scor 0-3, că tricolorii au căzut fizic în repriza secundă.

”Cred că a fost o diferenţă! Cred că am început bine. La sfârşitul primei reprize am simţit că o să fie greu şi în a doua am căzut fizic. Apoi am încercat să jucăm fizic, dar din păcate nu am reuşit astăzi (n.r.- miercuri). Cred că putem să încercăm să jucăm mai mult, poate a fost şi presiune astăzi. Nu e totul terminat, e primul meci, ştiam că primul meci e greu. Trebuie să rămânem cu capul sus!”, a declarat Bogdan Racoviţan.

Echipa naţională U21 a României a fost învinsă miercuri seara, pe teren propriu, scor 0-3, de echipa naţională U21 a Spaniei, într-un meci contând pentru grupa B a Campionatului European.