Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”

Gabriel Burtanete, locul 23 în finală la individual-compus, la europenele din Antalya

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 13 apr 2023

Gimnastul Gabriel Burtanete s-a clasat pe locul 23, penultimul, în finală la individual-compus, la Campionatul European din Antalya.

Gimnastul tricolor a adunat un punctaj total de 76.364, în urma notelor: sol 13.233, inele 13.500, sărituri 11.966, paralele 13.266, bară fixă 11.666, cal cu mânere 12.733.

Pe podium s-au clasat, în ordine, Adem Asil (Turcia, 84.965), Jake Jarman (Marea Britanie, 83.463), Ilia Kovtun (Ucraina, 83.032).

Gabriel Burtanete va mai evolua în finală la sărituri (locul 4 în calificări, 14.700), în timp ce Andrei Muntean va evolua la paralele (locul 6, 14.633). Finalele pe aparate vor avea loc sâmbătă şi duminică.

Campionatul European va continua vineri, cu finala feminină la individual-compus.

Ambele echipe ale României au obţinut ”biletele” pentru Campionatul Mondial, în urma clasărilor din calificări – fetele, locul 5 şi băieţii, locul 11.