Presa din Grecia, ”copleşită” după ce Răzvan Lucescu a scris din nou istorie: ”Magică! Uriaşa campioană PAOK, a ridicat trofeul în zece jucători!”

”Am încercat să joc ca să fiu în formă şi să pot fi convocat”. Vlad Chiricheş visează la EURO ”Am încercat să joc ca să fiu în formă şi să pot fi convocat”. Vlad Chiricheş visează la EURO
VIDEO | AS Roma - Genoa 1-0. Lukaku aduce victoria, deşi echipa sa a jucat în inferioritate numerică VIDEO | AS Roma - Genoa 1-0. Lukaku aduce victoria, deşi echipa sa a jucat în inferioritate numerică
Gigi Becali a anunţat primul transfer! "Mâine vine să semnăm" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a anunţat primul transfer! "Mâine vine să semnăm" | VIDEO EXCLUSIV
După Ovidiu Popescu, Gigi Becali a mai anunţat două plecări. ”Îmi fac echipă, o să am dubluri” | EXCLUSIV După Ovidiu Popescu, Gigi Becali a mai anunţat două plecări. ”Îmi fac echipă, o să am dubluri” | EXCLUSIV
”Eu am fost nevoit să fac asta pentru că am un contract de respectat”. Andrei Vlad, dezamăgit de statutul de rezervă ”Eu am fost nevoit să fac asta pentru că am un contract de respectat”. Andrei Vlad, dezamăgit de statutul de rezervă

Încă un succes clar pentru Răzvan Lucescu! PAOK Salonic conduce campionatul grec

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 3 ian 2024

PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins pe teren propriu, scor 4-0, gruparea OFI Creta, într-un meci din etapa a 16-a a campionatului grec, Stoiximan Super League.

PAOK a avut penalti în minutul 23, ratat de căpitanul Stefan Schwab, dar elevii lui Răzvan Lucescu au reuşit să înscrie de două ori pe finalul primei reprize. Mai întâi Kiril Despodov a deschis scorul în minutul 39, apoi Abdul Baba Rahman a făcut 2-0 în minutul 41.

Gazdele au mai ratat un penalti, în minutul 45, prin Mbwana Ally Samatta şi au înscris de două ori în finalul meciului, ambele reuşite venind din pasele decisive oferite de Despodov. În minutul 89 a marcat Marcos Antonio, pentru ca în minutul 90+2 să înscrie şi Brandon Thomas.

PAOK s-a impus cu 4-0 şi este lider în Grecia cu 38 de puncte, urmată în clasament de Panathinaikos Atena, cu 37 de puncte. OFI ocupă locul 9, cu 15 puncte.