Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere
A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali

PAOK şi Răzvan Lucescu, victorie categorică împotriva penultimei clasate din Grecia

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 15 ian 2024

PAOK Salonic, condusă de antrenorul român Răzvan Lucescu, a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia clasată pe penultimul loc în Grecia, PAS Giannina.

PAOK a deschis scorul în minutul 29, prin Abdul Baba Rahman, dar s-a revanşat după pauză, când a ajuns repede la 3-0, după reuşitele lui Soualiho Meite (min. 49) şi Stefanos Tzimas (min. 53).

În minutul 66 Daan Rienstra a trimis în propria poartă şi a stabilit scorul final: 4-0 pentru echipa lui Răzvan Lucescu, PAOK, care se află pe primul loc al clasamentului după 18 etape, la egalitate de puncte, 41, cu Panathinaikos.

PAS Giannina ocupă locul 13, penultimul, cu 12 puncte.