Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere

Sezon complicat pentru Borussia Dortmund! A cedat acasă cu Hoffenheim şi nu e nici măcar pe podium

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2024

Hoffenheim a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, gruparea Borussia Dortmund, în etapa a 23-a din Bundesliga.

Hoffenheim i-a pus probleme mari Borussiei, pe Signal Iduna Park. Ihlas Belou a deschis scorul pentru oaspeţi încă din minutul 3, dar elevii lui Edin Terzic au întors rezultatul în numai patru minute. Donyell Malen a egalat în minutul 21, iar Nico Schlotterbeck a făcut 2-1 pentru gazde în minutul 25. Oaspeţii au dat însă lovitura tot într-un interval de patru minute, în repriza secundă. Maximilian Beier a reuşit o dublă în minutele 61 şi 64 aducând în avantaj pe Hoffenheim, care s-a şi impus cu 3-2.

Borussia Dortmund rămâne cu 41 de puncte, pe locul 4 în Bundesliga, iar Hoffenheim e pe locul 7, cu 30 de puncte.