A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali
Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă” Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă”
Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!” Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!”
VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1 VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1
Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Dan Şucu a anunţat când va semna noul antrenor al Rapidului! ”Suntem hotărâţi să investim în club”

Uvertura etapei din Bundesliga a adus o victorie la scor a lui RB Leipzig

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 15 mar 2024

RB Leipzig a dispus vineri seara, în deplasare, scor 5-1, de echipa FC Koln, în etapa a 26-a din Bundesliga.

Prima repriză a fost încheiată la egalitate, scor 1-1, după ce oaspeţii au deschis scorul în minutul 15, prin Xavi Simons, iar Sargis Adamyan a egalat trei minute mai târziu. Însă repriza secundă de Rhein Energie Stadion a aparţinut în totalitate elevilor lui Marco Rose.

Meciul a fost practic decis într-un interval de şapte minute. Luis Openda a marcat o dublă în minutele 63 şi 67, iar Amadou Haidara a făcut 4-1 în minutul 70. RB Leipzig a mai marcat odată, prin Yussuf Poulsen, în minutul 82, şi oaspeţii s-au impus cu 5-1.

RB Leipzig e pe locul 4, cu 49 de puncte, iar FC Koln ocupă poziţia a 16-a, cu 18 puncte.