Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere

VIDEO | Astra – FC Argeş 0-1. Gazdele au ratat nepermis de mult şi au pierdut meciul din cauza unui penalty

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 24 apr 2021

FC Argeş s-a impus pe terenul celor de la Astra Giurgiu, cu scorul de 1-0, în etapa III din play-out. Unicul gol a venit în minutul 77, când Malele a transformat un penalty.

Giurgiuvenii au dominat jocul şi au reuşit să îşi creeze mai multe ocazii, dar degeaba, fie au lovit bara, fie Greab a intervenit salvator.

------------------------------------

Astra Giurgiu - FC Argeş 0-1 (Malele 77-penalty)

Echipele de start:

Astra: Lazar - Raspopovici, Găman, Graovac, Lamanje - Şerban, Kane, Wuthrich - Merloi, Krpic, Gheorghe

FC Argeş: Greab - Tofan, Maric, Turda, Muşat - Meza Colli, Şerban - Grecu, Palic, Dumitru - Malele

Minutul 77: GOL FC Argeş! Boe-Kane îl ţine în careu pe Turda, iar centralul dictează penalty. Malele execută de la punctul cu var, Lazar atinge mingea, care din bară intră în poartă.

Minutul 68: Acelaşi Valentin Gheorghe are o şansă uriaşă. Atacantul Astrei trece pe lângă un adversar si pătrunde în careu în viteză. Şutul în forţă al acestuia este parat de Greab.

Minutul 56: Valentin Gheorghe şutează periculos, dar Greab prinde fără emoţii.

Minutul 49: Cei de la Astra sunt mai periculoşi în repriza secundă. Merloi este la un pas de a deschide scorul, dar execuţia sa loveşte bara.

Minutul 34: Merloi încearcă un şut prin surpridenre de la mare distanţă, dar nu nimereşte cadrul porţii.

Minutul 27: Dumitru trimite cu capul, dar execuţia sa trece pe lângă poartă.

Minutul 19: Graovac vede primul cartonaş galben al partidei, pentru un faul la Malele.

Minutul 1: A început partida de la Giurgiu.
----------------------------------

Revelaţia returului sezonului regular, FC Argeş, se deplasează la Giurgiu, pe terenul unei echipe obişnuite până acum cu play-off-ul.

Astra a avut un start de campionat dezastruos, iar pe parcurs i-a pierdut pe cei mai importanţi fotbalişti, Alibec şi Budescu. Şi-a revenit la timp, dar prea târziu ca să mai poată emite pretenţii la un loc între primele 6.

De cealaltă parte, piteştenii au fost la un pas de a prinde play-off-ul. Nu a fost însă să fie, astfel că Argeşul joacă, în primul an de la promovare, în play-out.

În sezonul regular, câştig de cauză a avut FC Argeş, în ambele meciuri. În tur, la Piteşti, argeşenii s-au impus la limită, cu 1-0, iar în retur au reuşit să dea lovitura la Giurgiu, 2-0.

Astra – FC Argeş se joacă sâmbătă, de la ora 17.30 şi se vede în direct pe Look Sport+.

Echipele probabile:

Astra: Lazar - Raspopovic, Graovac, Jovanovic, Lamanje - Canadja, Crepulja, Wutrich - Stahl, Krpic, Riza

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Maric, Muşat – Şerban, Meza Colli – Drăghici, Palic, Dumitru – Malele