”Aceeaşi durere”. Simona Halep a reacţionat după abandonul de la Trophee Clarins ”Aceeaşi durere”. Simona Halep a reacţionat după abandonul de la Trophee Clarins
VIDEO | Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Moştenitorii lui Diego Maradona îşi reclamă drepturile asupra Balonului de Aur furat de la tatăl lor Moştenitorii lui Diego Maradona îşi reclamă drepturile asupra Balonului de Aur furat de la tatăl lor
Verdict clar în privinţa lui Istvan Kovacs. "Nu este exclus" Verdict clar în privinţa lui Istvan Kovacs. "Nu este exclus"
Simona Halep a câştigat primul set cu McCartney Kessler, dar a fost nevoită să abandoneze Simona Halep a câştigat primul set cu McCartney Kessler, dar a fost nevoită să abandoneze
Echipa din Superliga ce i-ar dori pe jucătorii plecaţi de la FCU Craiova. ”Problema e cum negociem cu ei” Echipa din Superliga ce i-ar dori pe jucătorii plecaţi de la FCU Craiova. ”Problema e cum negociem cu ei”

VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 29 apr 2024

Betis Sevilla şi FC Sevilla au încheiat la egalitate duminică seara, scor 1-1, în etapa a 33-a din La Liga.

Sevilla a început meciul fiind forţată să efectueze o schimbare încă din minutul 15, după accidentarea lui Isaac Romero. Betis a deschis scorul în minutul 38, dintr-un penalti transformat de Isco.

Oaspeţii au egalat în minutul 56, prin Kike Salas, care a înscris cu o lovitură de cap. Gazdele au cerut penalti în minutul 59, dar după analiza VAR lovitura de pedeapsă nu a fost acordată.

Partida s-a terminat la egalitate, 1-1 şi Betis, cu 39 de puncte, ocupă poziţia a 7-a în clasament. FC Sevilla e pe 12, cu 38 de puncte.