Serena Williams va prezenta gala premiilor ESPY în iulie

Ungaria, prima echipă care şi-a anunţat lotul pentru turneul final al EURO 2024

Ceasuri care i-au aparţinut lui Michael Schumacher, vândute la licitaţie cu aproape 4 milioane de franci elveţieni

VIDEO | Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi, astăzi, de la ora 20:30, în direct la Prima Sport 1! Finala surpriză din Cupa României VIDEO | Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi, astăzi, de la ora 20:30, în direct la Prima Sport 1! Finala surpriză din Cupa României
VIDEO | Atalanta - Juventus, astăzi, de la 22:00, în exclusivitate la Prima Sport 2! Finala de foc în Coppa Italia VIDEO | Atalanta - Juventus, astăzi, de la 22:00, în exclusivitate la Prima Sport 2! Finala de foc în Coppa Italia
VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă

VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 3-1. Hunedorenii câştigă derby-ul echipelor fără drept de promovare

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 29 apr 2024

Corvinul Hunedoara a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa CSC Şelimbăr, în etapa a 7-a din play-off-ul Ligii a doua.

Pentru Corvinul au marcat Campan (34), Coman (51) şi Bradu (85).

Golul echipei din Şelimbăr a fost marcat de Git, în minutul 8.

Corvinul este pe locul doi în Liga 2, cu 49 de puncte, iar Şelimbăr este pe 3, cu 46 de puncte.

Corvinul - Şelimbăr 3-1 (Câmpan 34, Coman 51, Bradu 85 / Gîţ 8), în direct la Prima Sport 1! Echipele de start

• Corvinul: Blaga - Iacob, Lică, Pop, Velisar - Herghelegiu, Chindriş, Neacşa, Pîrvulescu - Coman, Câmpan.
  • Şelimbăr: Roşca - Gîţ, Palmeş, Natea, Alexe - Monea, Panos, Călin, Soare - Visic, Pop.

Minutul 90+5: Final de meci! Corvinul se impune cu 3-1.

Minutul 85: GOL Corvinul! Iacob pătrunde în flanc şi scoate pe 10 metri la Bradu, care reia complet nemarcat.

Minutul 55: Iacob marchează cu un şut din careu. Golul este anulat corect pentru offside.

Minutul 51: GOL Corvinul! Lupu reia cu capul din 5 metri, iar Blaga respinge în faţă.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 40: Ocazie Corvinul! Hunedorenii au fost la un pas să treacă în avantaj, dar bara îl salvează pe Roşca.

Minutul 34: GOL CORVINUL! Puştiul Câmpan restabileşte egalitatea.

Minutul 8: GOL ŞELIMBĂR! Oaspeţii deschid scorul prin fundaşul Gîţ,

Minutul 1: A început meciul!

Corvinul vine după egalul, scor 2-2, cu Gloria Buzău şi se află pe locul 2 în play-off-ul Ligii 2, la egalitate de puncte cu adversara din acestă după-amiază. Hunedorenii nu au drept de promovare în acest sezon.

De cealaltă parte, Şelimbăr se află în aceeaşi situaţie şi se este pe locul 3 în clasament, cu 46 de puncte adunate. Echipa antrenată de Claudiu Niculescu vine după egalul cu Csikszereda, scor 2-2.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat la egalitate 0-0.