Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină
Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie

VIDEO | DUPĂ ELIMINAREA LUI AS ROMA, PORTO A MAI FĂCUT O VICTIMĂ ÎN CAMPIONATUL PORTUGALIEI

Primeira Liga Publicat pe 11 mar 2019

După ce a eliminat-o pe AS Roma din Champions League, FC Porto a făcut încă o victimă în campionatul intern. Dragonii au trecut cu 2-1 de Feirense. Oaspeţii au avut un început fabulos, după ce Monteiro a deviat mingea în propria poartă. Minunea nu a ţinut mult, pentru că Porto a egalat prin Danilo Pereira. Mijlocaşul lusitan a semnat, astfel, primul gol din acest sezon. Până la pauză, campioana Portugaliei a preluat conducerea în urma reuşitei lui Pepe. A fost primul gol dat de fostul fotbalist al Realului de la revenirea în ţara natală. După acest rezultat, Porto rămâne lider în Primeira Liga, cu 60 de puncte. Urmăritoarea Benfica este pe 2, cu doar un punct mai puţin decât Dragonii. Feirense ocupă ultima poziţie, având 14 puncte.