Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere

VIDEO | Empoli - Bologna 0-1. Răzvan Marin, integralist la învinşi

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 16 mar 2024

Bologna a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia Empoli, în primul meci al etapei a 29-a din Serie A.

Antrenorul lui Empoli, Davide Nicola, a început meciul cu mijlocaşul român Răzvan Marin ca titular. Întâlnirea a fost dominată de oaspeţi care au ratat ocazii mari de gol, cum a fost cea a lui Orsolini, din minutul 87, iar în minutul 90+5 Giovanni Fabbian a marcat golul vitoriei, după o pasă greşită a lui Răzvan Marin, care a fost integralist.

Empoli, se află pe locul 17, cu 25 de puncte, în timp ce Bologna are 54 de puncte şi ocupă poziţia a patra în ierarhia din Serie A.