Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere

VIDEO | Hermannstadt - Universitatea Craiova 2-1. Sibienii strică seria perfectă a lui Ivaylo Petev

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 10 dec 2023

Hermannstadt a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 19-a a Superligii.

Învingătorii au marcat prin Iancu ’51 şi Oroian ’62.

Pentru olteni a înscris Mitriţă, în minutul 53.

VIDEO | Hermannstadt - Universitatea Craiova 2-1 (Iancu 51, Oroian 62 / Mitriţă 52), în direct pe Prima Sport 2. Echipele de start:

• Hermannstadt: Căbuz – Oroian, Găman, Stoica, Butean – Balaure, Murgia, Alhassan, Jipa – Iancu, Paraschiv
  • Universitatea Craiova: Popescu – Bancu, Silva, Creţu, Căpăţînă – Kurtic, Roguljic – Ivan, Mitriţă, Danciu – Koljic

Minutul 90+8: Final de meci! Hermannstadt se impune cu 2-1.

Minutul 62: GOL Hermannstadt! Balaure centrează în careu, mingea este uşor deviată şi ajunge la Oroian, care reia din 10 metri.

Minutul 52: GOL Universitatea Craiova! Koljic face un-doi cu Mitriţa, care pătrunde şi reia fără replică pentru Căbuz.

Minutul 51: GOL Hermannstadt! Spaţiu mare în apărarea Craiovei, Gabi Iancu profită şi reia cu un şut de fineţe. Balonul a fost uşor deviat.

Minutul 46: Paraschiv se trezeşte singur cu Popescu, dar reia peste poartă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 33: Popescu iese rău la o minge din corner, însă Găman nu profită şi trimite peste din câţiva metri.

Minutul 29: Căbuz are o dublă paradă la execuţiile lui Ivan din careu.

Minutul 14: Butean trage de la distanţă în forţă pe directaţia portarului Popescu.

Minutul 1: A început partida!

--------------------------------------------

Sibienii nu îşi mai permit să piardă puncte dacă vor să ajungă în play-off. După 18 etape Hermannstadt se află pe locul 7, cu 25 de puncte, la unul singur de Petrolul Ploieşti şi U Cluj.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova a profitat de forma slabă a rivalelor la titlu şi a urcat până pe locul trei, la egalitate cu CFR Cluj, echipa de pe poziţia secundă.

În tur s-au impus oltenii. Andrei Ivan a marcat singurul gol al partidei, în minutul 16, din penalti.