VIDEO | Rapid - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele de start VIDEO | Rapid - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele de start
Dumitru Dragomir ştie ce transfer trebuie să facă Becali la FCSB. Surpriză mare: ”Piticul ăsta e cel mai bun!”

VIDEO | Emoţie la cote înalte pe Anfield! Jurgen Klopp, ultima reprezentaţie la Liverpool VIDEO | Emoţie la cote înalte pe Anfield! Jurgen Klopp, ultima reprezentaţie la Liverpool
VIDEO | Manchester City nu s-a încurcat în ultima etapă şi e campioană pentru a patra oară la rând VIDEO | Manchester City nu s-a încurcat în ultima etapă şi e campioană pentru a patra oară la rând
Vivi Răchită. mesaj pentru Gigi Becali! ”FCSB va termina pe 3” Vivi Răchită. mesaj pentru Gigi Becali! ”FCSB va termina pe 3”
A marcat pentru FCSB în Liga Campionilor şi acum a cucerit titlul în fotbalul feminin, din postura de manager A marcat pentru FCSB în Liga Campionilor şi acum a cucerit titlul în fotbalul feminin, din postura de manager

VIDEO | Leverkusen - Mainz 2-1. Liderul din Bundesliga trece cu bine peste un meci complicat

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 23 feb 2024

Bayer Leverkusen a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FSV Mainz, în etapa a 23-a din Bundesliga.

Granit Xhaka a deschis scorul repede pentru gazde, încă din minutul 3, însă oaspeţii au reuşit să egaleze după numai cinci minute, când a înscris Dominic Kohr. În minutul 68 Robert Andrich a şutat de la aproape 30 de metri, portarul oaspeţilor, Zentner, a gafat, iar Leverkusen a preluat conducerea cu 2-1.

Oaspeţii au rămas în zece din minutul 80, odată cu eliminarea lui Jessic Ngankam şi elevii lui Xabi Alonso s-au impus cu 2-1, fiind lideri, cu 61 de puncte.

FSV Mainz este penultima în clasament, a 17-a, cu 15 puncte.