Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"

VIDEO | LUPTĂ ACERBĂ PENTRU LOCUL 1 ÎN PORTUGALIA. PORTO, LA EGALITATE CU BENFICA DUPĂ ULTIMA VICTORIE

Noutăți Publicat pe 16 mar 2019

FC Porto a făcut spectacol în ultimul meci din Portugalia. Dragonii i-au dat trei goluri lui Maritimo şi sunt la egalitate de puncte cu liderul Benfica. Oaspeţii au făcut primul pas greşit în minutul 5, când Lucas Henrique a fost eliminat pentru fault. Înainte de a scoate cartonaşul, centralul a consultat şi proba video. În repriza a doua, după o altă probă video, Porto a primit 11 metri. Motivul acordării penalty-ului a fost un henţ. Alex Telles a transformat lovitura de pedeapsă şi gazdele conduceau cu 1-0. Porto nu s-a mulţumit cu atât şi a majorat avantajul prin Eder Militao. Tabela a fost închisă în minutul 88, de către Yacine Brahimi. Porto e pe 2 în Primeira Liga, cu 63 de puncte. Tot atâtea puncte are şi prima clasată Benfica. Maritimo se află pe 11, cu doar 27 de puncte.