Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”

VIDEO |SILVA FACE „DUBLA”, IAR BENFICA SE IMPUNE ÎN DERBY-UL CU SPORTING

Video Publicat pe 18 ian 2020

Benfica a câştigat derby-ul cu concitadina Sporting, 2-0, chiar în deplasare, la finele unui meci dramatic. În direct pe Look Sport, Silva a deschis scorul în minutul 80 şi tot el a risipit orice dubiu în minutele suplimentare, când a reuşit „dubla”.

După acest succes, Benfica se desprinde la 7 puncte de următoarea clasată, Porto, şi e tot mai aproape de titlu. Cu 48 de puncte din 17 meciuri, echipa de pe „Estadio da Luz” are 16 victorii şi doar o înfrângere şi pare de neoprit. De cealaltă parte, Sporting nu contează în lupta pentru titlu şi cade pe locul 4, cu 29 de puncte.