Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători

VIDEO | SPECTACOL TOTAL LA BRAGA. PORTO A CÂŞTIGAT GREU, DAR NU MAI E LIDER

Video Publicat pe 1 apr 2019

FC Porto a învins-o pe Sporting Braga, dar după un meci cu multe emoţii. Gazdele au deschis scorul în minutul 4, prin Wilson Eduardo. Tiquinho Soares a făcut 1-1 pentru fostul lider din Portugalia. Cu toate acestea, Braga nu şi-a pierdut curajul, iar în a doua repriză a preluat iar conducerea. Murilo Costa a marcat după o mare greşeală a adversarilor. Soarele a răsărit, însă, din nou pe strada lui FC Porto. În urma unui fault în careu, echipa care a eliminat-o pe Roma a primit penalty. Alex Teles a transformat şi scorul a devenit 2-2. Povestea din minutul 68 s-a repetat şi în minutul 77, iar Porto era în faţa unei mari victorii. Tiquinho Soares a înscris de la punctul cu var şi Porto a luat cele trei puncte. Porto e pe 2 în Primeira Liga, cu 66 de puncte. Tot atâtea puncte are şi liderul Benfica, însă vulturii se prezintă cu un golaveraj mai bun. Braga e pe 4, cu 58 de puncte.