Roland-Garros: Ana Bogdan şi Jaqueline Cristian nu au trecut de primul tur la dublu

Alcaraz şi Tsitsipas s-au calificat în sferturi la Roland-Garros

Ilie Dumitrescu a dat marele verdict după ce a văzut finala Champions League: ”Din punctul meu de vedere, 100% va fi Balonul de Aur!”

Francesco Bagnaia a câştigat Marele Premiu al Italiei Francesco Bagnaia a câştigat Marele Premiu al Italiei
CE de Canotaj pentru juniori: Sportivii români au obţinut şapte medalii de aur
Vânzarea la licitaţie a Balonului de Aur al lui Diego Maradona a fost amânată

VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 19 mai 2024

Torino a trecut sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-1, de gruparea AC Milan, în etapa a 37-a din Serie A.

Torinezii au avut o primă repriză bună, în care au marcat de două ori, prin Zapata (min. 26) şi Ilic (min. 40). Rodriguez a ridicat scorul la 3-0 imediat după pauză, iar oaspeţii au redus din diferenţă prin lovitura de pedeapsă transformată de Bennacer, în minutul 55.

Torino a câştigat cu 3-1 şi a urcat pe locul 9 în clasament, cu 53 de puncte. AC Milan are 74 de puncte şi este pe locul secund în Serie A.