VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

EXCLUSIV | Bianca Ghebler, foarte aproape de a participa la a treia ediţie a Jocurilor Olimpice. ”Sunt fericită pentru victorie, rezultatul aş fi vrut să fie mai pun, să fac baremul”

Atletism Publicat de Daian Cutu pe 21 iun 2021

Campionatul European de atletism pe echipe, Liga I, de la Cluj-Napoca, s-a încheiat pentru România cu retrogradarea în liga secundă, după ce s-a clasat pe locul 11 în clasamentul general al competiţiei.

Bianca Ghelber (31 de ani) a adus victoria pentru delegaţia noastră la aruncarea ciocanului. Experimentata sportivă speră să prindă a treia participare din carieră la Jocurile Olimpice, lipsindu-i doar câţiva centimetri pentru a realiza baremul.

”Sunt fericită pentru victorie, rezultatul aş fi vrut să fie mai pun, să fac baremul pentru Jocurile Olimpice. A fost un concurs pe echipe, am vrut să lupt în primul rând pentru echipă şi abia în al doilea rând pentru mine”, a explicat Ghelber, la microfonul Look Sport.

România a încheiat pe locul 11, cu 207 puncte, iar pe ultimul loc s-a clasat Estonia (157). Irlanda nu s-a prezentat, însă va retrograda şi ea, alături de cele două în liga secundă, în timp ce nou-promovate în Liga 1 sunt Ungaria, Danemarca şi Slovenia.

În Superligă au promovat, în urma competiţiei de pe Cluj Arena, Cehia (320.50 puncte) şi Belarus (315).