”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor ”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor
Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit
Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro
”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă ”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă
S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin
Semimaratonul Bucureşti, la a 13-a ediţie. Sunt aşteptaţi 10.000 de alergători Semimaratonul Bucureşti, la a 13-a ediţie. Sunt aşteptaţi 10.000 de alergători

VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 18 apr 2024

Bayern Munchen a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea londoneză Arsenal, calificându-se în semifinalele Ligii Campionilor. Manuel Neuer a stabilit un nou record al competiţiei.

Bavarezii au început tare returul sfertului de finală cu Arsenal şi Harry Kane a ratat de două ori în minutele 4 şi 5. Londonezii au echilibrat meciul, au avut ocazii la poarta lui Neuer şi au pus presiune în ultima parte a primei reprize.

După reluare, Goretzka a trimis în bară, în minutul 47, anunţând parcă golul din minutul 63, înscris de Joshua Kimmich. „Tunarii” nu au reuşit să egaleze în ultima jumătate de oră şi Bayern s-a impus cu 1-0, calificându-se în semifinale, cu scorul total de 3-2.

Portarul lui Bayern, Manuel Neuer a ajuns la 58 de meciuri fără gol primit în Liga Campionilor, întrecându-l pe Iker Casillas şi stabilind un nou record al competiţiei.