Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"
Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV
Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB

VIDEO | Al Nassr - Al Khaleei 3-1. Cristiano Ronaldo, reuşită de senzaţie şi o nouă „dublă”, în semifinalele Cupei Regelui

Arabia Saudita Publicat pe 2 mai 2024

Al Nassr s-a impus cu 3-1, în meciul din semifinalele Cupei Regelui, în faţa lui Al Khaleei şi va juca finala cu Al-Hilal în finalul lunii mai.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 17, în urma unei reuşite superbe din întoarcere, ca mai apoi Sadio Mane să majoreze scorul din penalty, în minutul 37. În a două parte lusitanul a semnat „dubla”, după ce a fost servit ideal de Yahya, în minutul 57.

În finalul partidei au marcat şi cei de la Al Khaleei golul de onoare, prin Al Terais, iar Al Nassr s-a calificat în finala Cupei Regelui, trofeu pe care nu l-au mai câştigat din 1990.

Starul portughez s-a distrat şi în acestă partidă, şi a reuşit a şasea „dublă” din acest sezon. Ronaldo are 38 de goluri în 39 de meciuri, în această stagiune, şi a fost foarte aproape să facă 39 de reuşite, dacă nu s-ar fi opus bara la şutul său din minutul 90.

VIDEO | Al Nassr - Al Khaleei 3-1