Româncele sunt pe val la Foro Italico. Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian s-au calificat în turul trei Româncele sunt pe val la Foro Italico. Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian s-au calificat în turul trei
Tchouameni este incert pentru Euro 2024 Tchouameni este incert pentru Euro 2024
Echipament inedit pentru FCSB la meciul în care se va celebra titlul. ”Ne-am gândit să jucăm în el, că e foarte frumos" Echipament inedit pentru FCSB la meciul în care se va celebra titlul. ”Ne-am gândit să jucăm în el, că e foarte frumos"
Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris. Team Romania are acum 83 de sportivi Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris. Team Romania are acum 83 de sportivi
”Are un antrenor bun”. Zeljko Kopic, susţinut de un jucător ce a scris istorie la Dinamo ”Are un antrenor bun”. Zeljko Kopic, susţinut de un jucător ce a scris istorie la Dinamo
CCA a anunţat brigada pentru primul meci al etapei a noua din play-off, Sepsi – Rapid CCA a anunţat brigada pentru primul meci al etapei a noua din play-off, Sepsi – Rapid

VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 25 apr 2024

Atalanta Bergamo a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia AC Fiorentina, în semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat în finala competiţiei.

Gazdele au deschis scorul repede, prin Koopmeiners, în minutul 8, iar din minutul 53 au jucat cu un om în plus pe teren, după ce Nikola Milenkovic, de la Fiorentina, a primit cartonaşul roşu şi a fost eliminat. Oaspeţii au reuşit totuşi să egaleze în inferioritate, prin Martinez Quarta, care a intrat în joc în minutul 55 şi a marcat în minutul 68. Gianluca Scamacca a semnat al doilea gol al Atalantei, care s-a dezlănţuit în prelungirile reprizei secunde. Lookman a înscris pentru 3-1 în minutul 90+4, iar Pasalic a stabilit scorul final, 4-1, în minutul 90+8.

Atalanta s-a calificat în finala Cupei Italiei, unde va înfrunta pe Juventus Torino.