VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO | Bogdan Andone, iureş la adresa arbitrajului. ”Fac ce vor dânşii”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 15 mar 2024

”U” Cluj a învins pe teren propriu, scor 3-0, formaţia FC Botoşani, în primul meci al play-out-ului Superligii.

Clujenii au deschis scorul din penalty, prin Dan Nistor, în minutul 15. Intrat în minutul 63, Ante Roguljic a rezolvat meciul cu două goluri. Mai întâi a înscris pentru 2-0 în minutul 77, iar la ultima fază a meciului, în minutul 90+7, a stabilit rezultatul final, 3-0 pentru.

La flash-interviuri, antrenorul oaspeţilor, Bogdan Andone, a avut un discurs dur cu privire la modul de arbitraj.

”A fost un joc echilibrat, în care puteam să scoatem un rezultat pozitiv. După golul de 2-0, s-a rupt tot jocul.

Domnii arbitri fac ce vor dânşii. I-a spus tuşierul centralului că mingea a ieşit din alb, iar centralul a dat aut pentru Universitatea.

Ei dau doar ce vor ei, fac ce vor. E meci de meci la fel. Suntem pe ultimul loc, dar asta nu înseamnă că trebuie să ciupeşti, să ciupeşti”,
a răbufnit antrenorul formaţiei moldave.