VIDEO | Corvinul - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Pîrvulescu deschide scorul VIDEO | Corvinul - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Pîrvulescu deschide scorul
”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor ”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor
Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit
Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro
”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă ”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă
S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin

VIDEO | Capodopera lui Vinicius şi dubla lui Bellingham aduc victoria pentru Real Madrid

La Liga Publicat de Tudor Moisa pe 19 aug 2023

Echipa spaniolă Real Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 1-3, formaţia Almeria, într-un meci al etapei a doua din La Liga. Jucătorul englez Bellingham a marcat o dublă.

Almeria a condus cu 1-0, după ce Arribas a deschis scorul în minutul 3. Însă Jude Bellingham este transferul anului pentru Real. Mijlocaşul englez a egalat în minutul 19 şi i-a adus pe "Los Blancos" în avantaj în minutul 60, ajungând la trei goluri marcate în primele două etape. Vinicius Junior a stabilit scorul final, 3-1, iar Real Madrid a adunat două victorii din două deplasări, în startul noului sezon.

Într-un alt meci al etapei secunde, Real Sociedad a condus cea mai mare parte a meciului cu Celta Vigo, prin golul înscris în minutul 22 de Barrenetxea. Oaspeţii au reuşit însă să egaleze în minutul 90+4, când a marcat Mingueza, pentru 1-1 scor final.