Bomba momentului în fotbalul italian! Stefano Pioli, direct la o rivală a lui AC Milan Bomba momentului în fotbalul italian! Stefano Pioli, direct la o rivală a lui AC Milan
S-au încheiat negocierile pentru transferul lui Florinel Coman! Detalii de ultimă oră S-au încheiat negocierile pentru transferul lui Florinel Coman! Detalii de ultimă oră
O jucătoare de tenis cu renume şi-a anunţat retragerea din activitate O jucătoare de tenis cu renume şi-a anunţat retragerea din activitate
Nadal, în direct de la 14:00, pe Prima Sport 2! Adversar-surpriză pe zgura de la Roma Nadal, în direct de la 14:00, pe Prima Sport 2! Adversar-surpriză pe zgura de la Roma
Gigi Becali s-a dezlănţuit şi a făcut praf un antrenor din Superliga: „E cumva de talia mea?” Gigi Becali s-a dezlănţuit şi a făcut praf un antrenor din Superliga: „E cumva de talia mea?”
Volei masculin: Antrenorul Sergiu Stancu, încă un an la CSM Arcada Galaţi Volei masculin: Antrenorul Sergiu Stancu, încă un an la CSM Arcada Galaţi

VIDEO | Inter - Cagliari 2-2. ”Nerazzurrii” sunt aproape campioni în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 15 apr 2024

Inter Milano a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu gruparea Cagliari, în etapa a 32-a din Serie A.

Marcus Thuram a deschis scorul la Milano în minutul 12, aducând în avantaj liderul din Serie A. Gazdele au avut şi un gol anulat, în minutul 28, la Barella, pentru poziţia de ofsaid, iar la pauză Inter a întrat cu 1-0. Cagliari a egalat în minutul 64, prin Shomurodov, dar zece minute mai târziu gazdele treceau din nou la conducere, după reuşita lui Calhanoglu, din penalty.

Oaspeţii au egalat din nou, în minutul 82, prin Viola, şi au trecut pe lângă victorie în două rânduri pe final de meci, însă partida s-a încheiat la egalitate, 2-2.

Inter e lider detaşat în Serie A, cu 83 de puncte, în timp ce Cagliari e pe 14, cu 31 de puncte.