MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League
Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică
”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga ”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga
Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili
Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior” Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior”

VIDEO | Kopic resimte lipsa fanilor. ”Ne dădeau un plus de energie pe finalurile de meci”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 1 apr 2024

Dinamo a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu Petrolul Ploieşti, scor 1-1, în etapa a doua din play-out-ul Superligii.

Pentru Dinamo a marcat Moura (39), iar pentru Petrolul a punctat Grozav, în al 13-lea minut al prelungirilor.

Zeljko Kopic nu a vrut să comenteze maniera de arbitraj, însă a punctat că lipsa fanilor a afectat jocul echipei sale pe final de meci. Cei de la Dinamo au primit 4 etape de suspendare, după incidentele de la meciul cu UTA. Cu Petrolul, în tribune au fost aproximativ 500 de copii.

”Am controlat jocul în prima parte, nu le-am dat multe şanse. Planul în repriza a doua era să jucăm la fel ca în prima, să jucăm între linii. Petrolul a jucat cu mingi lungi. Au fost şi faulturi uşoare acordate pentru ei în zone periculoase. Nu vreau să vorbesc despre decizia arbitrului, trebuie să accept.

Trebuie să analizăm acest meci. Am mai avut probleme la mingile lungi, trebuie să ne pregătim mai bine în viitor.

Politic a fost bun, planul a fost să joace 45-60 de minute. A fost frumos cu copii în tribune. Îmi pare rău pentru ei că am luat acest gol în prelungiri. Nu e la fel ca în mod normal, dar au dat totul să ne susţină. Le mulţumim. Fanii ne dădeau un plus de energie pe finalurile de meci”,