VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO ǀ Pas greşit făcut de Real Madrid cu Sevilla în La Liga! Sergio Ramos, simbolul ”albilor”, i-a încurcat serios pe madrileni

La Liga Publicat pe 21 oct 2023

Real Madrid a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, meciul disputat în compania echipei FC Sevilla, din etapa a 10-a în La Liga.

Pe stadionul Ramon Sanchez Pizjuan, Real Madrid a avut gol anulat de VAR în minutul 4, la Valverde. Ambele echipe au atacat şi au avut ocazii de gol, dar de marcat au făcut-o madrilenii, în propria poartă, prin David Alaba, în minutul 74. Avantajul gazdelor a durat însă doar patru minute, pentru că Dani Carvajal a înscris cu o lovitură de cap, din centrarea lui Ton Kroos, egalând în minutul 78. Chiar dacă au fost nouă minute de prelungire, partida s-a încheiat la egalitate, 1-1. Real Madrid se află la primul egal stagional şi ocupă primul loc în clasament, cu 25 de puncte. Pe locul secund se află Girona (22 de puncte), iar pe 3 este FC Barcelona (21 de puncte).

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 10-a din La Liga:

Real Sociedad – Mallorca 1-0 (Mendez 64’);

Getafe – Betis Sevilla 1-1 (Mayoral 17’ / Roca 1’);

FC Sevilla – Real Madrid 1-1 (Alaba autogol 74’ / Dani Carvajal 78’).

Astăzi, de la 19:30, Sevilla întâlneşte Real Madrid. Partida este în direct pe Prima Sport 2 şi online pe PrimaPlay.ro.

Startul de sezon este unul dezamăgitor pentru Sevilla. Câştigătoarea Europa League are doar opt puncte în tot atâtea etape şi se află pe locul 14 în La Liga.

De cealaltă parte, Real Madrid este pe prima poziţie cu 24 de puncte strânse.

Partida de astăzi marchează şi prima dispută pe care Sergio Ramos o va avea, de când s-a reîntors la Sevilla, împotriva clubului unde a scris istorie. Fostul căpitan al madrilenilor a îmbrăcat tricoul Real-ului timp de 16 ani şi are patru trofee Champions League câştigate în acea perioadă.