Marius Şumudică a anunţat cine va fi antrenor la Rapid! ”Mulţumesc conducerii că s-a gândit la mine” Marius Şumudică a anunţat cine va fi antrenor la Rapid! ”Mulţumesc conducerii că s-a gândit la mine”
Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum
Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor
Primul meci al sezonului din Malaezia a fost anulat după ce mai mulţi jucători au fost victimele unor violenţe Primul meci al sezonului din Malaezia a fost anulat după ce mai mulţi jucători au fost victimele unor violenţe
Debut fabulos al lui Kirill Shevchenko în faţa multiplului campion mondial Magnus Carlsen, la Varşovia Debut fabulos al lui Kirill Shevchenko în faţa multiplului campion mondial Magnus Carlsen, la Varşovia
Tony, despre meciul decisiv cu Petrolul. ”Vrem să câştigăm, dar trebuie să fim echilibraţi” Tony, despre meciul decisiv cu Petrolul. ”Vrem să câştigăm, dar trebuie să fim echilibraţi”

VIDEO | Şelimbăr - Corvinul 0-0. Derby-ul echipelor fără drept de promovare s-a terminat indecis

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 6 apr 2024

Şelimbăr a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Corvinul Hunedoara, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Ligii 2 Casa Pariurilor.

Progresul Spartac – Viitorul Pandurii 1-3

În etapa a doua a play-off-ului se va mai disputa, duminică, de la ora 12.00, partida Unirea Slobozia – AFK Csikszereda.

VIDEO | Şelimbăr - Corvinul 0-0, în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start:

• Şelimbăr: Al. Roşca – Gîţ, Palmeş, Natea (cpt.), Fl. Mitrea – Panos, Tud. Călin – Gab. Deac, C. Soare, Rodri Hernando – Al. D. Pop
  • Corvinul: Lefter – Fl. Iacob, Lică, Ant. Manolache, Velisar – Bradu, M. Chindriş – T. Mitran, Al. Neacşa (cpt.), Nic. Pîrvulescu – M. Coman

Minutul 90+4: Final de mec! Se termină 0-0.

Minutul 90+3: Moussinga reia în poartă cu o lovitură de cap. Reuşita este anulată pentru offside.

Mintul 76: Coman ia prim planul portarului Roşca la un corner. Reluarea acestuia cade pe transversală.

Minutul 74: Visic se desprinde din marcaj şi trimite cu capul. Lefter respinge cu ceva emoţii în corner.

Minutul 59: Pîrvulescu trage peste postă dintr-un unghi greu.

Minutul 45+2: Pauză! Este 0-0.

Minutul 42: Roşca scoate de lângă bară lovitura liberă executată de Neacşa.

Minutul 14: Pîrvulescu păcăleşte doi adversaşi şi reia în bară un balon centrat.

Minutul 8: Deac reia cu capul puţin pe lângă poartă din centrarea lui Palmeş.

Minutul 1: A început partida!

------------------------------------------

Având în vedere că cele două echipe nu au obţinut drept de promovare în acest sezon, va fi un duel doar pentru orgoliu. Şelimbăr se află pe poziţia secundă, cu 42 de puncte. Sibienii au pierdut rundă din play-off, 2-0 pe terenul celor de la Csikszereda.

De cealaltă parte, Corvinul este pe 3, cu 38 de puncte, la 4 „lungimi” de adversara sa directă de astăzi. Hunedorenii au moralul ridicat, după ce au scris istorie şi au reuşit să se califice în semifinalele Cupei României, eliminând  categoric ocupanta locului 3 din Superliga, CFR Cluj, scor 4-0.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat la egalitate, 0-0.