Fotbalul din Malaysia, în alertă după atacurile deosebit de grave asupra jucătorilor Fotbalul din Malaysia, în alertă după atacurile deosebit de grave asupra jucătorilor
Mihai Rotaru, declaraţie de senzaţie despre Dan Petrescu: „Să ne dea şi nouă lapte” Mihai Rotaru, declaraţie de senzaţie despre Dan Petrescu: „Să ne dea şi nouă lapte”
Luis Enrique, după eliminarea din semifinalele UEFA Champions League: „Fotbalul este uneori nedrept” Luis Enrique, după eliminarea din semifinalele UEFA Champions League: „Fotbalul este uneori nedrept”
Pleacă Mitriţă de la Universitatea Craiova? Mihai Rotaru a făcut anunţul: „Există o ofertă bună” Pleacă Mitriţă de la Universitatea Craiova? Mihai Rotaru a făcut anunţul: „Există o ofertă bună”
Torţa olimpică, întâmpinată miercuri la Marsilia cu fast şi în condiţii stricte de securitate Torţa olimpică, întâmpinată miercuri la Marsilia cu fast şi în condiţii stricte de securitate
Nu e Mircea Lucescu! Dan Şucu pregăteşte bomba momentului pe banca Rapidului! Antrenorul legendar care ar putea ajunge în Giuleşti Nu e Mircea Lucescu! Dan Şucu pregăteşte bomba momentului pe banca Rapidului! Antrenorul legendar care ar putea ajunge în Giuleşti

VIDEO ǀ Surpriză mare în Seria A! Finalul meciului Spezia – Inter a fost dramatic

Serie A Publicat pe 11 mar 2023

Echipa italiană Spezia a învins surprinzător vineri, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia milaneză Inter, în etapa a 26-a din Serie A, într-o partidă transmisă în direct de către Prima Sport 2.

La Spezia, Inter a avut ocaziile. Mai întâi un penalty executat de Lautaro Martinez şi apărat de portarul gazdelor, Dragowski (min. 14), apoi un gol anulat la acelaşi jucător argentinian, după un ofsaid la Lukaku (min. 46). Gazdele au replicat prin Daniel Maldini, care a deschis scorul în minutul 55, din pasa lui Nzola. Finalul a fost extraordinar. Dumfries a obţinut un penalty pentru Inter, în minutul 83, transformat de Lukaku, dar gazdele au reuşit să obţină victoria în minutul 87, când acelaşi Dumfries l-a faultat pe Kovalenko în careu şi M’Bala Nzola a înscris pentru 2-1.

Inter este pe locul secund în Serie A, cu 50 de puncte, iar Spezia are 24 de puncte pentru locul 17, primul peste poziţiile de retrogradare.