VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră
VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final
VIDEO | Rapid - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele de start VIDEO | Rapid - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele de start
Dumitru Dragomir ştie ce transfer trebuie să facă Becali la FCSB. Surpriză mare: ”Piticul ăsta e cel mai bun!”

VIDEO | Emoţie la cote înalte pe Anfield! Jurgen Klopp, ultima reprezentaţie la Liverpool VIDEO | Emoţie la cote înalte pe Anfield! Jurgen Klopp, ultima reprezentaţie la Liverpool
VIDEO | Manchester City nu s-a încurcat în ultima etapă şi e campioană pentru a patra oară la rând VIDEO | Manchester City nu s-a încurcat în ultima etapă şi e campioană pentru a patra oară la rând

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 29 apr 2024

Genoa a învins pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Cagliari, în ultimul meci al etapei a 34-a din Serie A.

Morten Thorsby a deschis scorul în minutul 17 pentru gazde, iar după zece minute Morten Frendrup a majorat avantajul pentru „grifoni”. Jucătorii lui Alberto Gilardino au ratat apoi ocazii bune de gol, iar reuşita de 3-0 a venit în minutul 63, când a marcat Albert Gudmundsson.

Acesta a fost şi scorul final, victoria păstrând-o pe Genoa pe locul 12, cu 42 de puncte. Cagliari este pe poziţia a 14-a, cu 32 de puncte.