”Despre proces nu ştiu ce să vă zic”. Miodrag Belodedici a dezvăluit cine e pentru el adevărata Steaua ”Despre proces nu ştiu ce să vă zic”. Miodrag Belodedici a dezvăluit cine e pentru el adevărata Steaua
Dorinel Munteanu, reacţie sinceră după ce Oţelul a pierdut şi cu ”U” Cluj: ”Nu ştiu dacă unii mă consideră nebun!”

VIDEO | Udinese - Empoli 1-1. Trupa lui Răzvan Marin e egalată în minutul 90+14 şi e pe loc retrogradabil VIDEO | Udinese - Empoli 1-1. Trupa lui Răzvan Marin e egalată în minutul 90+14 şi e pe loc retrogradabil
Totul a fost stabilit! Primul fotbalist care pleacă de la FCSB. Jucătorul semnează cu o rivală din Superligă. MM Stoica, emoţionat: ”El e de toate. Nacho n-a jucat niciodată atacant lateral!”

Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga
Max Verstappen, succes foarte muncit pe circuitul din Emilia Romagna. L-a învins la mai puţin de o secundă pe Lando Norris Max Verstappen, succes foarte muncit pe circuitul din Emilia Romagna. L-a învins la mai puţin de o secundă pe Lando Norris

Laszlo Balint îşi asigură un final de sezon liniştit. ”Respirăm uşuraţi”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024

Petrolul Ploieşti a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a 8-a din play-out-ul Superligii.

În urma acestui rezultat, prahovenii şi-au asigurat matematic prezenţa în Superliga şi în sezonul următor, lucru care l-a făcut pe antrenorul Laszlo Balint să răsufle uşurat.

”Respirăm uşuraţi. Băieţii au tratat bine meciul, le-am spus că acest meci trebie tratat ca o finală. Azi am fost egalaţi pe o fază uşor de gestionat, dar echipa a reacţionat bine la pauză şi am câştigat 3 puncte importante, avem un final de sezon lipsit de emoţii.

A fost o săptămână tensionată, era important pentru noi să înţelegem ce ar însemna această victorie. Am înţeles nemulţumirea fanilor, pentru că din cauza noastră am ajuns să avem emoţii. Când eşti la Petrolul, trebuie să ştii cum să gestionezi momentele de presiune. Nu a fost uşor acest meci cu Oţelul”,